Primăria Municipiului Giurgiu și Direcția pentru Agricultură Judeteană Giurgiu vă invită mâine, 10 octombrie, începând cu ora 10.30, în Piața Centrală, la ”Toamna giurgiuveană”, eveniment organizat cu prilejul ”Zilei nationale a produselor agroalimentare românesti”.
Producători autohtoni din judetul Giurgiu dar si din alte regiuni ale tarii isi vor expune produsele spre vanzare, prin acest eveniment dorindu-se promovarea produselor obtinute pe teritoriul României.
“Ziua Nationala a produselor agroalimentare românești” este marcată în toată țara prin organizarea de programe și manifestări educative, de voluntariat, cu caracter social si stiințific, consacrate promovarii produselor agroalimentare romanesti și câștigării încrederii consumatorului, în conformitate cu prevederile Legii 168/2017.
Ultima modificare: 09.10.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu